Polaris oznamuje příchod modelu Kinetic na český trh v obou variantách. Začíná elektrická revoluce?

sranger xp kinetic wallbox lifestyle

Ranger XP Kinetic je k dispozici jako třímístný model v provedení Premium a Ultimate. Verze Premium je osazena jednou lithium-iontovou baterií s kapacitou 14,9 kWh, která nabízí odhadovaný dojezd 70 km, zatímco verze Ultimate poskytuje dvojnásobnou kapacitu baterie 29,8 kWh s vyšším odhadovaným dojezdem 130 km, což je ideální pro delší dny strávené náročnou prací.

Pohodlné možnosti nabíjení jsou navrženy tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám zákazníků, a jsou stejně snadné jako zapojení do standardní zásuvky. Ať už zákazníci potřebují nabít stroj přes noc, nebo rychle doplnit energii během oběda, vše je rychlé a snadné. Ranger XP Kinetic se standardně dodává s jednofázovou nabíjecí sadou EVSE, která umožňuje majitelům nabíjet ze zásuvky 230 V. Při nabíjení 3 kW  palubní nabíječkou, instalovanou výrobcem u verze Premium, je doba nabíjení z 0 % do plného nabití 5 hodin. Doba nabíjení z 0 % do plného nabití u verze Ultimate je při využití 6 kW palubní nabíječky instalované výrobcem 10 hodin.

sranger xp kinetic icy white pearl image lifestyle six6638 01229

Dobu nabíjení lze ještě zkrátit při využití třífázové zásuvky (380 V) a třífázového příslušenství WallBox EVSE, a to v kombinaci s 3 kW palubní nabíječkou na 2,5 hodiny u verze Premium a 3,3 hodiny u verze Ultimate. 

Vedle všech prémiových prvků, které jsou součástí obou výbavových stupňů, jako jsou standardně dodávané LED světlomety, integrované spínače příslušenství na přístrojové desce a celoplošný přední nárazník, nabízí verze Ultimate také jasnou 7" dotykovou obrazovku infotainmentu s technologií RIDE COMMAND, která nabízí konfigurovatelné ukazatele pro sledování jízdních aktivit. Ve spojení s přední a zadní kamerou, které lze dokoupit jako volitelné příslušenství, pak mohou jezdci sledovat celé své okolí, včetně dění za sebou. Zákazníci mohou také palubní systém prostřednictvím Bluetooth bez problémů spárovat se svým telefonem a bezdrátově streamovat hudbu a používat jej v režimu hands-free.

sranger xp kinetic icy white pearl image riding six6638 02085

Aktivace režimu "Plow Mode", který se rovněž nabízí u modelu Ranger XP 1000 s benzinovým motorem, usnadňuje odklízení sněhu tím, že při přeřazení na nižší rychlostní stupeň se pluh automaticky spustí a při zařazení zpátečky se automaticky zvedne. Je také vybaven praktickým režimem "Back Drag" pro odhrnování sněhu od budov. 

Schopnosti a výkon

Ranger XP Kinetic, vyráběný v nejmodernějším závodě společnosti Polaris v polském Opole a zkonstruovaný v rámci exkluzivního desetiletého partnerství se společností Zero Motorcycles, je vybaven plně elektrickým pohonným ústrojím, které nabízí nejvyšší výkon a točivý moment, jaký kdy byl v užitkovém side-by-side stroji k dispozici. Ranger XP Kinetic dokáže táhnout více než 1,1 tuny a může se pochlubit nosností až 700 kg. Světlá výška je 35,5 cm a zdvih odpružení 25,4 cm.

s2024 ranger xp kinetic icy white pearl image detail six6631 01607

Díky rekuperačnímu brzdění, elektrickému posilovači řízení, pohonu všech kol True On-Demand AWD, režimu VersaTrac Turf ve standardní výbavě a třem jízdním režimům (ECO, Standard a Sport) mají jezdci plnou kontrolu nad jízdou v každém typu terénu.

Záruka

Vzhledem k tomu, že je Ranger XP Kinetic plně elektrický a má méně pohyblivých částí, jsou náklady na údržbu nižší. Na modely ve verzi Premium i Ultimate se navíc vztahuje dvouletá záruka na celkové krytí, tříletá záruka na elektrické hnací ústrojí a pětiletá záruka na baterii.

Dostupnost

U dealerů v ČR jsou k dispozici tyto modely:

Ranger XP Kinetic Premium v barvě Icy White Pearl (homologace T1b)

Ranger XP Kinetic Ultimate v barvě Icy White Pearl (homologace Tractor T1b)

Autor: TZ Polaris