Dakar 2024 má být tím nejtěžším Dakarem. Na druhou stranu tohle říkají pořadatelé každý rok! Letos to zatím šlo dobře, po čtyřech etapách bylo v závodě všech deset čtyřkolek. To už ale po páté - maratonské etapě neplatí. 

6

Se závodem se musel rozloučit Argentinec Francisco Moreno Flores. Ten už od začátku bojoval s technickými problémy na své Yamaze a tím pádem i s dodržováním trasy. Na svém kontě měl 72 hodin penalizací a ztráta na prvního v závodě byla více než 90 hodin. Dál už to prostě nešlo.

1

Naopak špička se stále pere o každou sekundu a o první místo se závodí na ostří nože. Etapu ale tentokrát nevyhrál nikdo z první dvojice, ale z etapového prvenství se radoval Brazilec Marcelo Medeiros. Za ním dokončil Alexandre Giroud, který ukrojil minutu z náskoku Manuela Andujara, který Dakar stále vede. Rozdíly jsou to na třídu čtyřkolek opravdu minimální. 

3

Slovák Juraj Varga dojel čtvrtý se ztrátou necelých deseti minut na Brazilce. Další dvě minuty za ním dojel Laisvydas Kancius z českého STORY racing teamu. V závodě je stále i Kanopkinas na CFMOTO, který nejen, že pokračuje, ale pokračuje i vynikajícím tempem, které mu vynáší celkové šesté místo.

7

Závodníky dnes čeká přenocování v provizorním bivaku bez asistence, aby se zítra mohli vydat do druhé části maratonské etapy. Po ní následuje volný den, na který se už bezpochyby každý těší. 

res