Obhájce vítězství rozhodně neměl dobrý start do závodu a hned od začátku s sebou táhl penalizaci. Postupně se ale prokousává vzhůru a aktuálně již figuruje na druhé příčce celkového pořadí. Vepředu se ale drží i Jiraj Varga ze Slovenska, který ale doplatil na navigačně náročnou čtvrtou etapu.

5

Pozitivní ale je, že v závodě stále pokračuje všech deset strojů, které se do náročného závodu vydaly. Dakar sice teprve začal, ale i tak už spousta jezdců na motorkách i v autech ze závodu odstoupilo. Třetí etapu vyhrál Francouz Giroud, ale nebylo mu to zase moc platné, protože jeho náskok po skoro šestihodinové jízdě byl jen 18 sekund na druhého Manuala Andujara z Argentiny. Etapové podium uzavřel Juraj Varga ze Slovenska na třetím místě. Šestý dojel Litevec Kancius z českého STORY racing teamu a druhý Litevec Kanopkinas na CFMOTO X1000 dojel sedmý. 

tit

Čtvrtá etapa přinesla méně kamění, více písku, ale také více navigace, která mnoho jezdců stála dost času. Manuel Andujar tentokrát porazil Girouda o 32 sekund. Vypadá to, že nás v souboji o vítězství letos čeká celkem zajímavá a vyrovnaná jízda. Kancius ze STORY racing teamu tentokrát ztratil na čtvrtém místě 13 minut.

11

V celkovém pořadí se na prvním místě dál drží Manuel Andujar, který má díky Giroudově penalizaci náskok více než 21 minut. Jen další tři minuty ztrácí Brazilec Marcelo Medeiros. Juraj Varga je těsně za podiem na čtvrtém místě a na bronz v průběžném pořadí ztrácí 23 minut. Za ním pak jede Laisvydas Kancius ze STORY racing teamu, který jede s českými mechaniky a na vedení už zrtácí hodinu a 36 minut.

4

Ve startovním poli jsou až na jednu výjimku pouze stroje Yamaha Raptor 700. Tou výjimkou je Litevský team CFMOTO Thunder Racing team. Antanas Kanopkinas, který Gladiatora sedlá je aktuálně na sedmém místě a na vedení ztrácí pět hodin. 

Snímek obrazovky 2024 01 09 v 20.36.46