Druhým závodem pokračovalo mistrovství německa v motokrosu čtyřkolek, které pravidelně přitahuje nejlepší evropské jezdce a od evropského šampionátu není daleko. Na startu navíc letos vidíme hned několik českých jezdců, takže nejen, že je na co koukat, ale je taky komu fandit. 

2

O popularitě závodu svědčí hned 46 jezdců, kteří se do závodu přihlásili. Musely se tak jet hned dvě kvalifikační jízdy, aby se jezdci na trať vešli. První kvalifikační jízdu vyhrál Manfred Zienecker a druhou pak legendární Jeremi Warnia. No a jak jeli naši? Na třetím místě se na rošt řadil Adam Tuček, sedmý Jakub Kostelecký, desátý Jan Brhel, 16. Václav Křenek, 18. Zdeněk Poláček, 19. Tomáš Trojan a 24. Jiří Brhel. Zásadní je, že se všichni naši jezdci kvalifikovali do hlavního závodu. 

3

Zatímco kvalifikace se jela na hodně rozmočené trati, odpoledne už bylo sucho a do první rozjížďky byl povrch perfektní. Bohužel hned po startu se srazil Honza Brhel s Kubou Kosteleckým a než rozmotali čtyřkolky, bylo startoní pole pryč. Honzovi se nakonec podařilo dotáhnout stíhací jízdu až na osmé místo. Ještě lépe dopadl Adam Tušek, který se udržel ve fyzicky náročném závodě špičky a dokončil jízdu na šestém místě. Devátý dojel Zdeněk Poláček, který po startu z druhé řady musel věnovat dost času předjížděním jezdců, kteří se lépe kvalifikovali. Desátý dojel Jiří Brhel a hned za ním dokončil jízdu Jakub Kostelecký. Tomáš Trojan skončil 21. a Václav Křenek bohužel jízdu po technických problémech nedokončil. 

5

Skvělý start do druhé jízdy předvedl Adam Tuček, který projel první úsek na druhém místě. To se mu udržet nepodařilo, ale i tak to nakonec stačilo na sedmou příčku. Ještě o příčku lépe dojel Jan Brhel, který měl naopak slabší start a musel se propracovávat startovním polem dopředu. Osmnáctý dojel Kuba Kostelecký, který měl během závodu dva pády, ale i přes ně dojel do cíle závodu. Těsně za desítkou dojel Zdeněk Poláček, kterému patřílo jedenácté místo v cíli. Ani druhou jízdu kloudně nedokončil Václav Křenek, který musel dvakrát do depa a na Německo by chtěl co nejrychleji zapomenout. Tomáš Trojan v Německu především sbíral zkušenosti, které jak víme jsou to nejdůležitější pro zrychlování. 

4

Obě rozjížďky poměrně suverénně vyhrál Manfred Zienecker, který odjel s plným počtem bodů. Druhý dojel legendární Joe Maessen a na třetím místě skončil Ricardo Phoelich. Hned za ním v celkovém pořadí už figuruje Adam Tuček před Honzou Brhelem. 

Výsledky

1) Manfred Zienecker
2) Joe Maessen
3) Richardo Phoelich
4) Adam Tuček
5) Jan Brhel
6) Zdeněk Poláček
10) Jiří Brhel
17) Jakub Kostelecký
25) Tomáš Trojan
29) Václav Křenek
 
Foto: FB Quad MX Life, Czech Quad Team