Po pětileté pauze zaujala 23. výstava motocyklů, čtyřkolek a příslušenství MOTOCYKL PRAHA mimořádný počet lidí. Na výstaviště PVA EXPO PRAHA dorazilo za stroji světových značek ve dnech 2. až 5. března celkem 57 103 návštěvníků. Výstava, kterou osobně zahájil zvolený prezident Petr Pavel, nabídla přehlídku stovek motocyklových modelů, široké portfolio příslušenství, kolekce motorkářské módy i hvězdné tváře. K unikátnosti přispěla i souběžná akce Bohemian Custom Motorcycles. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD. 

Pět hal letňanského výstaviště a celková hrubá výstavní plocha téměř 30 tisíc čtverečních metrů hostily nejpoutavější expozice 116 vystavovatelů z celkem pěti zemí. V PVA EXPO PRAHA nechyběly světoznámé i tuzemské značky, které prezentovaly novinky mezi modely i legendární stroje. 

Návštěvníci měli možnost zhlédnout také jedinečné stroje slavné české značky Böhmerland. Právě v Letňanech navíc došlo k předání prvního kusu této motorky novému majiteli v rámci souběžné akce Bohemian Custom Motorcycles. Ta prezentovala stavby a přestavby motorek od špičkových stavitelů z tuzemska i zahraničí.

IMG 7632

Výstava přinesla také prestižní anketu Motocykl roku, v níž hlasovala veřejnost i odborná porota. Soutěž, jejímž vyhlašovatelem je Svaz dovozců automobilů, vyvrcholila v pátek 3. března slavnostním vyhlášením výsledků. O vítězích v šesti kategoriích rozhodla odborná porota spolu s hlasováním široké veřejnosti. Absolutním vítězem se stal model HONDA Forza 350 a cenu při galavečeru předali ministr dopravy ČR Martin Kupka a generální ředitel organizátora výstavy MOTOCYKL PRAHA, společnosti ABF, a.s., Martin František Přívětivý. Které stroje ovládly jednotlivé kategorie adventure, cestovní, chopper, naháče, skútry a sportovní?

Kategorie ADVENTURE: Triumph Tiger 1200 Rally Explorer

Kategorie CESTOVNÍ: Harley-Davidson Ultra Limited

Kategorie CHOPPER: BMW R 18 Bagger

Kategorie NAHÁČE: DUCATI Diavel V4

Kategorie SKÚTRY: HONDA Forza 350

Kategorie SPORTOVNÍ: BMW M 1000 R

Program plný hvězd

Návštěvníci se během výstavy mohli setkat s kaskadéry a osobnostmi oboru, například s účastníky závodu Rally Dakar Ollie Roučkovou nebo Ondřejem Martincem. Výstavu si nenechali ujít hrdinové cestovatelského seriálu Po jedné stopě Martin Písařík a Igor Brezovar. Podpořit svou oblíbenou značku JAWA přišel i zpěvák Kamil Střihavka. Došlo i na edukaci, Motoškola se postarala o tematické přednášky, k dispozici byly motorky s padacím rámem. Zájemci se zúčastnili besedy s novinářem a cestovatelem Jardou Šímou.

IMG 7642Na venkovní ploše před Vstupní halou II letňanského výstaviště byl všudypřítomný adrenalin. Představil se Adam Peschel a jeho Special Brothers Team, Martin Krátký se svým kaskadérským vystoupením, junior sidecarcross a s ukázkovými lekcemi přijela Akademie BEZPEČNĚ NA MOTORCE. Koho zajímaly skútry, mohl využít testovacích jízd modelů od CLS DEAL nebo od Hondy. 

Výstava MOTOCYKL se koná v hlavním městě České republiky vždy jednou za dva roky. Prohlédnout si nejnovější modely světových značek budou moci návštěvníci PVA EXPO PRAHA opět v termínu 6. – 9. 3. 2025. Více informací na www.motopraha.cz

 

Lucie Bártová, vedoucí PR oddělení ABF, a.s.,