Přejet severní Ameriku od pobřeží k pobřeží už dneska není zase takové dobrodružství a na motorce, nebo autem je to prima dovolená na pár dní. Ale co takhle na legendární tříkolové Hondě Big Red?

4

Kanadský veterán Matthew Webb se rozhodl jít poněkud méně prošlapanou cestou. A to doslova. Webb vyrazil z Britské Kolumbie a jeho cesta byla naplánovaná na 13 500 km. Ale nebyly to rozhodně takové ty pěkné kilometry po silnici. Webb si to určitě nechtěl udělat snadné a jel většinou oklikou přes traily. Další komplikací byla kanadská zima, do které vyrazil raději, než by počkal na léto. Jako parťáka na cestě měl Brittany, tedy tříkolovou Hondu Big Red s jednoválcem o objemu 200ccm. Mašinu vyrobili v roce 1984. Tříkolka je vybavena rezervním kolem na předku a přívěsem s veškerým vybavením a náhradními díly, které by mohl po cestě potřebovat. 1

Webb se totiž nechce spoléhat na cizí pomoc a jeho cílem bylo dojet jen díky své vlastní pomoci. Cesta jako taková si zaslouží zápis do Guinessovy knihy rekordů. Je ale také památkou na Anthonyho Morgana, který loni zemřel na motorce. Právě proto vyráží z místa, kde Morgan žil. Webb se snaží shromáždit prostředky pro nadaci, která se zabývá pomocí postiženým motocyklovými nehodami, ale také osvětou, která má podobným nehodám předcházet. Jeho cílem je vybrat 25 000 dolarů, z toho čtvrtinu chce použít na samotnou cestu. Zatím má za sebou 2805 km a pořádný kus cesty před sebou. 

2

Honda Big Red