Mitsubishi Motors představilo Concept XRT – koncept zbrusu nového pickupu Triton (na některých trzích L200), jehož uvedení na trh je naplánováno na fiskální rok 2023. Koncept XRT je nyní představován na 44. mezinárodním autosalonu v Bangkoku, který se koná od 21. března do 2. dubna 2023. 

Sice to není úplně téma pro Quad, ale na druhou stranu je to hodně zajímavý počin od leadera na českém čtyřkolkářském trhu. Na pražské výstavě jste mohli obdivovat funkční koncept nové osmistovky. 

Společnost Yamaha Motor Europe již více než 50 let pohání vášně lidí, kteří se řítí zamrzlou krajinou. Značka se vždy soustředí na technické inovace a technickou dokonalost, aby poskytla neuvěřitelné zážitky a zvyšovala tep na silnici i mimo ni, na vodě, na souši i na sněhu. Legendární pověst značky Yamaha, která se vyznačuje vynikajícím výkonem a precizním ovládáním, znamená, že její sněžné skútry pravidelně získávají nejlepší hodnocení u odborných testerů a řada pro rok 2024 nebude výjimkou.

Pod zkratkou KOH se ukrývá ultimátní závod pro side-by-side, který není vyloženě rychlostní, jako rally, nebo závody baja, ale auta se podívají do hodně náročného terénu většinou tvořeného kamením. Závod se jede v Johnson valley a letos se na stupínek nejvyšší postavila posádka Yamahy RMAX.

Mitsubishi Motors Europe pokračuje v rozšiřování své řady a investicích na evropském trhu. Společnost Mitsubishi Motors, která staví na základech vytyčených probíhajícím představením nové generace ASX a chystaného zcela nového modelu COLT, který bude uveden na trh na podzim tohoto roku, představí v roce 2024 v Evropě svou vlajkovou loď Outlander PHEV.

Po pětileté pauze zaujala 23. výstava motocyklů, čtyřkolek a příslušenství MOTOCYKL PRAHA mimořádný počet lidí. Na výstaviště PVA EXPO PRAHA dorazilo za stroji světových značek ve dnech 2. až 5. března celkem 57 103 návštěvníků. Výstava, kterou osobně zahájil zvolený prezident Petr Pavel, nabídla přehlídku stovek motocyklových modelů, široké portfolio příslušenství, kolekce motorkářské módy i hvězdné tváře. K unikátnosti přispěla i souběžná akce Bohemian Custom Motorcycles. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD. 

Výstava MOTOCYKL PRAHA 2023, která se až do neděle 5. března koná na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA, přinesla také prestižní anketu Motocykl roku. Soutěž, jejímž vyhlašovatelem je Svaz dovozců automobilů, vyvrcholila v pátek 3. března slavnostním vyhlášením výsledků. O vítězích v šesti kategoriích rozhodla odborná porota spolu s hlasováním široké veřejnosti. Absolutním vítězem se stal model HONDA Forza 350.

Tradiční začátek sezony se letos konal ve slunečném počasí a před letňanským výstavištěm bylo dokonce zaparkováno i pár motorek nejvíc nedočkavých motorkářů. Čekalo na ně několik hal naplněných motorkami, čtyřkolkami, oblečením a příslušenstvím. 

Od pondělí 27.2. platí do odvolání/vyprodání určených zásob speciální promoakce na model motocyklu CFMOTO 800MT Sport - k motorce bude v rámci „jarního proma“ celá sada 3 špičkových hliníkových kufrů za pouhých 9990,- vč. DPH (je jedno zda stříbrné nebo černé). Běžná cena je 26.990,- vč. DPH (černé)/25.990,- vč. DPH (stříbrné).
 

Minulý měsíc skončil v Saúdské Arábii nejslavnější a nejnáročnější závod na světě, Rallye Dakar. Letošní ročník se šesti mezinárodními posádkami za volanty nového Polarisu RZR Pro R byl již jedenáctou účastí týmu Xtremeplus s modelem Polaris RZR. Čtyři posádky, které jsou dobře obeznámeny s útrapami, které může Dakar na soutěžící přichystat, se úspěšně probojovaly na cílové stupně vítězů a po 8 595 kilometrech a 14 dnech extrémní jízdy si hrdě odvezly domů medaili za dokončení závodu.